Došas

DOŠAS

Ājurvēdas galvenais aspekts ir Tavu konstitūcijas vai došas dekodēšana. Došas sastāv no piecu gaisa, ētera, uguns, zemes un ūdens elementu kombinācijas. Tu, iespējams, esat dzirdējuši par cilvēkiem, kuri tiek raksturoti kā ugunīgi, lidojoši vai piezemēti, kas raksturo viņu uzbūvi. Ir trīs galvenie došas veidi, un katrs no tiem ir izgatavots no elementu kombinācijas: Vata (gaiss un ēteris), Pitta (uguns un ūdens) un Kapha (ūdens un zeme). Zināšana un dzīvošana saskaņā ar savu konstitūciju palīdzēs novērst vispārējas slimības, kas ir pats ajūrvēdas mērķis.

Jebkuram cilvēkam ir raksturīga iedzimta vienas vai vairāku došu dominēšana. Savu dominējošo došu jeb konstitūcijas pārzināšana ļauj noteikt noslieci uz noteiktām slimībām, savukārt došu atgriešana līdzsvara stāvoklī ir ajūrvēdiskās ārstēšanas svarīgākais aspekts, arī ādas kopšanā, ievērojot šo līdzsvaru, var panākt lieliskus rezultātus. 

VATA

Vārds “vata” ir atvasināts no sanskrita “va”, kas nozīmē “vējš”, un ir ētera un gaisa elementu kombinācija. Vata veidi ir slaidi, radoši un vitalitātes pilni, kas apzīmē enerģiju un kustību. Viņi ir entuziasma pilni un jūtīgi, iztēles bagāti un impulsīvi. Doša, kas, visticamāk, izkritīs no līdzsvara, Vata āda var kļūt sausa, blāva un bez spīduma.

Iegādājieties mūsu Radiance klāstu Vata ādai.

PITA

Termins "pitta" cēlies no sanskrita saknes "krāns", kas nozīmē sildīt, un tas ir uguns un ūdens kombinācija. Pita tipi bieži ir vidējas miesas būves, ambiciozi, gudri un inteliģenti. Viņi ir diezgan metodiski un organizēti un bieži vien ir perfekcionisti. Pita tipi var kļūt karsti, kad tie nav līdzsvaroti, un āda var kļūt jutīga un saasināta; ar noslieci uz tādiem stāvokļiem kā rosacea.

Iegādājieties mūsu Soothing produktu klāstu Pita ādai.

KAPHA

Kapha ir zemes un ūdens kombinācija, potenciālās enerģijas, izaugsmes un aizsardzības princips. Ar dabisku noturību Kapha veidi ir stabili, izturīgi, mierīgi un miermīlīgi. Viņi ir piezemēti, piedodoši, metodiski un līdzjūtīgi. Kad tie nav līdzsvaroti, tie var kļūt lēni un gausi, un tiem ir tendence uz lieko svaru. Tā rezultātā āda var aizsprostot poras un izraisīt pārmērīgu tauku daudzumu.

Iegādājieties mūsu Purifying produktu klāstu Kapha ādai.